Jaki wybrać nawóz do storczyków?

0 Comments

Każdy właściciel storczyków chce, aby jego roślinka kwitła jak najdłużej i obficiej. Jeśli mowa o kwitnięciu storczyka to rośliny te biją na głowę ilością kwiatów jak i czasem kwitnięcia pozostałe roślinki. Właściwy wybór nawozu do storczyków to bardzo ważny element w uprawie tych roślin – praktycznie tak samo ważny jak prawidłowy sposób podlewania i zastosowanie właściwego podłoża. Nawóz do storczyków dostarczać powinien niezbędnych mikro oraz makro elementów pozwalających utrzymać storczyki w dobrej kondycji – są także niezbędne do długiego oraz obfitego kwitnięcia.

Nawóz do storczyków

Niejednokrotnie można zauważyć podczas uprawy storczyków, że rośliny, które mają zapewnione stosowne warunki do życia po prostu nie kwitną. W kwitnięciu storczyków bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiedniego podłoża. Storczyki są epifitami i w naturze często występują przytwierdzone za pomocą swojego korzenia powietrznego do drzewa, a ich korzenia nie są w glebie. Dlatego bardzo istotną sprawą jest uprawa tychże roślin w glebie, która jest do tego przeznaczona.

Jaki wybrać nawóz do storczyków?

Jeśli mowa o doborze najlepszego nawozu do storczyków to po prostu najlepiej jest naśladować naturę. W naturalnym środowisku storczyki czerpią mikro oraz makro elementy z tego co jest w korze drzew, a także okresowo dostępnej wodzie. Są to przede wszystkim szczątki organiczne, odchody ptaków oraz to, co przynosi ze sobą wiatr. W domowych warunkach uprawy trudno będzie spodziewać się tego, że mała ilość podłoża zapewni roślinkom stały dostęp do niezbędnych składników pokarmowych. Dlatego istotną sprawą jest użycie specjalnego nawozu. Producenci nawozów oferują preparaty sztuczne, a także naturalne. Preparaty pochodzenia naturalnego są dużo bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Przedawkowanie takich środków nie będzie nieść za sobą tak sporego ryzyka, jak w przypadku nawozu sztucznego. Jednakże sporą wadą nawozów naturalnych jest dość nieprzyjemny zapach, który może przeszkadzać niektórym osobom.

Sprawdź ciekawe opcje na nawóż do storczyków na ogrodniczy.com