Kleje do PCV – szybki sposób na usunięcie usterki

0 Comments

Awaria w instalacji kanalizacyjnej lub uszkodzenie rynien czy membran i folii wykorzystywanych powszechnie w budownictwie to powód do zastosowania między innymi klejów do tworzyw sztucznych. Jednymi z nich są kleje do PCV. Jakie jest ich zastosowanie, właściwości oraz jak właściwie dobrać preparat?

Klej do PCV – co trzeba o nim wiedzieć?

Jest to preparat, który służy do klejenia powierzchni wykonanych z materiału, jakim jest PCV. W zależności od potrzeb może on nie tylko łączyć ze sobą dwa samodzielne elementy, ale również pełnić rolę uszczelniacza, wypełniając szczelinę powstałą na przykład w rurze wskutek długotrwałego eksploatowania lub innych czynników zewnętrznych. Tworzy on solidną, elastyczną i wytrzymałą na różnorodne czynniki spoinę, w tym także na wysokie i niskie temperatury. Gęstsza konsystencja sprawia, że nie spływa on z powierzchni po aplikacji i precyzyjnie wypełnia mniejsze i większe szczeliny.

Kiedy stosuje się preparaty klejące do PCV?

Mają one przede wszystkim zastosowanie w sytuacjach, gdy niezbędna jest naprawa uszkodzonego elementu wytworzonego z PCV. Kleje zasychają bardzo szybko, są łatwe w użytkowaniu, więc dzięki nim można łatwo rozprawić się z małą awaria na przykład w instalacji kanalizacyjnej. Klej do PCV (taki) sklei między innymi:

– okna i ich elementy,
– rynny,
– rury,
– plandeki,
– folie, membrany,
– listwy, panele,
– elementy dekoracyjne i wiele innych.

Preparat adekwatny do sytuacji

Jako że preparaty te mogą się pod pewnymi względami różnić swoimi właściwościami, niezbędne jest dobranie ich adekwatnie do konkretnego celu. Nieco inne sprawdzą się w przypadku plandek czy folii, a inne do rur pod ciśnieniem. Jeśli nie wiemy, jaki klej zastosować w danym przypadku, to warto skonsultować to z osobą kompetentną, np. sprzedawcą. Dzięki temu mamy pewność, że kupujemy właściwy preparat.