Jak wybrać dobrą baterię kuchenną?

0 Comments
bateria kuchenna ALGEO

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej ma niebagatelny wpływ na komforty użytkowania zlewu. Powinna być funkcjonalna, a zarazem wpasowywać się w zastosowaną w pomieszczeniu aranżacje. Wyjaśniamy, czym się kierować podczas jej zakupu.

Baterie kuchenne – co trzeba o nich wiedzieć?

Zakup nieodpowiednie baterii kuchennej zdarzył się niejednej osobie. Dlatego, przed jego dokonaniem należy przyswoić kilka ważnych informacji. Po pierwsze baterie mogą występować w wersji sztorcowej lub naściennej. Ta pierwsza jest montowana na brzegu zlewozmywaka lub mocowana na stojącym obok blacie. Jest to opcja umożliwiająca łatwą wymianę w przypadku potrzeby wyremontowania kuchni. Baterie naścienne są montowana w ścianach i łączone z doprowadzonej tam instalacji wodnej. Jest to rozwiązanie stosowane w starszych domach i mieszkaniach. Warto zaznaczyć, że nowoczesne baterie wysokiej jakości dają możliwość oszczędzania sporej ilości wody. Jest to możliwe między innymi dzięki ceramicznych głowicą, które zwalczyły problem kapiących kranów.

bateria kuchanna długi kran

Bateria kuchenna – jak ją wybrać?

Kupując baterie do zlewu w kuchni należy wziąć pod uwagę ilość uchwytów, w jaką została wyposażone. Największą popularnością cieszą się modele jednouchwytowe. Te nowoczesne rozwiązanie usprawnia proces regulowania siły strumienia i temperatury, co przekłada się na mniejsze zużycie wody. Wersja dwuuchwytowa posiada dwa osobne pokrętła do regulacji ciepłej i zimnej wody. Poza tym podczas wybierania baterii kuchennych należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

  • ilość otworów – baterie mogą być instalowane na jednym lub na dwóch otworach,
  • możliwość podłączania wężyka – taka opcja pozwala na łatwe zmywanie w obu komorach zlewozmywaka,
  • rodzaj głowicy – jak wspomniano powyżej warto sięgać po wodooszczędne modele wyposażone w ceramiczną głowicę. 

Sprawdź ofertę na Skarsan.pl.