Umywalka podblatowa – czy to dobry wybór?

0 Comments
umywalka podblatowa

Dobór odpowiedniego modelu umywalki ma olbrzymie znaczenie na komfort korzystania z łazienki. Powinna być funkcjonalna i wpasowana w zastosowaną aranżacje. Wiele osób decyduje się na zakup modeli montowanych pod blatem. Podpowiadamy, jakie są zalety takie rozwiązania.

Umywalki podblatowe – kompaktowe i praktyczne

Jak sama nazwa wskazuje, umywalka podblatowa jest montowana pod blatem znajdującym się w łazience. Taka opcja pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w przypadku łazienek o niewielkim metrażu, gdzie liczy się każdy wolny centymetr miejsca. Taki rodzaj umywalek jest bardzo funkcjonalny i wykazuje dużą uniwersalność. W zależności od designu zda egzamin zarówno w minimalistycznych stylach, jak i w klasycznych, cieplejszych aranżacjach. Można je stosować w prywatnych mieszkaniach, domach, a także w budynkach o charakterze komercyjnym oraz obiektach użyteczności publicznej. Posiadają ukryte ranty, dzięki czemu stanowią dobry wybór dla rodziców małych dzieci.

Dlaczego warto stawiać na umywalki montowane pod blatem

Umywalka podblatowa to element wyposażenia łazienki o wielu zaletach. Pierwsza z nich to oszczędność miejsca, blat otaczający umywalkę może być wykorzystywany do stawiania tam mydła, szczoteczek i innych akcesoriów. Dolna część blatu może być szafką służącą do przechowywania środków chemicznych. Inne zalety tego rodzaju umywalek to między innymi:

  • łatwość pielęgnacji – takie modele nie posiadają zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud, co znacznie przyśpiesza ich czyszczenie,
  • elegancki wygląd – mogą być zamontowane w różnego rodzaju blatach o nienagannej estetyce,
  • trwałość – umiejscowienie umywalki w blacie sprawia, że ta staje się mniej narażona zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, które mogą się przytrafić każdego dnia.