Wiertnice małe i duże

0 Comments

glebowa wiertnica BerettaWielka dyskusja na temat tego, czy rozmiar ma znaczenie, tak naprawdę zależy przede wszystkim od kontekstu, w jakim rozmawiamy. Jeśli naszym tematem jest chociażby wiertnica glebowa, nie da się po prostu uciec od rozprawienia się z tym tematem. Na szczęście nie jest to obszar, na którym mogłyby powstać jakiekolwiek kontrowersje, ponieważ rozmiar to jedna z najważniejszych cech, jeśli nie w ogóle najważniejsza cecha, jaką posiada wiertnica do ziemi.

Mówiąc najprościej, jak się tylko da, wiertnice glebowe będziemy zawsze oceniać przede wszystkim po rozmiarze. Na początku możemy odrzucić typowe wiertnice budowlane i skupić się na mniejszych wiertnicach wykorzystywanych w ogrodnictwie i pracach związanych z sadzeniem drzew.

Oczywiście dwie wiertnice do ziemi o takim samym rozmiarze mogą mieć dość wyraźnie różne możliwości ze względu na jakość wykorzystanych elementów, ale mimo wszystko te dwie rzeczy idą w zasadzie w parze. Po prostu do mniejszych zadań nie ma powodu budować wielkich urządzeń, a jeśli należy wykonać jakieś mniejsze zadanie, to po prostu mała wiertnica glebowa, niezależnie od tego, jak dobrze będzie skonstruowana, nie da sobie rady. Można to porównać z samochodami. Po samym rozmiarze pojazdu nie jesteśmy w stanie określić jego dokładnego udźwigu, ale nikt nie będzie korzystał z małej furgonetki do przewozu kontenerów, a do przewozu pasażerów nie wykorzystamy osiemnastokołowego potwora. Jest to raczej logiczne i nie wydaje się, by sprawa była przesadnie skomplikowana.