Rola uchwytów

0 Comments

nomet uchwyty

Kolor, odcień czy deseń, a także kształt – to wpływa na wygląd mebli. Jednak czy tylko to ma znaczenie? Oczywiście nie, jedną z kluczowych ról w wyglądzie mebli mają także uchwyty.

Obecnie na rynku jest wiele różnych stylów, które stosuje się przy produkcji uchwytów. I tak na przykład Nomet uchwyty łączą w sobie klasyczny styl oraz elegancję. Można wśród oferty znaleźć także uchwyty, które idealnie pasują do mebli nowoczesnych.

Bardzo ważne jest dopasowanie uchwytu zarówno do stylu mebli jak i ogólnie mieszkania. W przeciwnym razie mogą one „gryźć się” i znacząco wyróżniać, niekoniecznie w dobrym znaczeniu tego słowa. I tak na przykład do ciemnych drewnianych mebli idealnie psują uchwyty w kolorze ciemnego lub jak kto woli brudnego złota, do jasnych lepiej pasuje srebro. I tak właśnie można łączyć i dobierać, nie tylko uchwyty do mebli, ale także te, które znajdują się bezpośrednio w ścianie i służą na przykład do wieszania kurtek.

Uchwyty mogą mieć także różne kształty. Najważniejsze jest to aby były wygodne i praktyczne. Jednak muszą także pasować. Do antycznych mebli nie będą pasowały nowoczesne uchwyty pokryte lustrzaną powłoką gdyż, pomimo tego, że są bardzo ładne, na tych akurat meblach będą wyglądały wręcz komicznie.

Jak więc widać meble to nie tylko kolor. Warto dokładnie przemyśleć wybór uchwytów jeżeli planujemy meble. Zmiana uchwytów może także w nieznaczny sposób odświeżyć i subtelnie odmienić wnętrze.