Przegląd zestawu Sorbent Sypki

0 Comments
sorbenty

Sorbeny sypki to substancja chemiczna stosowana w re mediacji odpadów niebezpiecznych. Z chemicznego punktu widzenia sorbent to substancja, która pochłania chemikalia lub substancje i neutralizuje je, dzięki czemu nie stanowią już zagrożenia. Jest to niezbędny element dla większości producentów rozpuszczalników przemysłowych, ponieważ zapobiega uwalnianiu cieczy do środowiska. Jest również używany do leczenia wycieków oleju i innych źródeł odpadów organicznych. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym zestawie przed zbadaniem potencjalnych zastosowań dla niego.

Co to są sorbenty?

Sorbeny sypkie, znany również jako SORB, to rozpuszczalny w wodzie proszek, który można posypać na ciecze, a następnie zebrać do ponownego użycia. Jest często stosowany w przemyśle naftowym i chemicznym jako środek do oczyszczania rozpuszczalników i do zapobiegania uwalnianiu chemikaliów do środowiska.

Proszki sorbentowe to specjalistyczny rodzaj filtrów, które wykonane są z materiału hydrofilowego, który przeciąga przez siebie ciecze. Stosowane są zarówno w filtracji wody, jak i powietrza i są znacznie skuteczniejsze w wychwytywaniu materiałów stałych, takich jak cząstki plastiku i metalu, niż standardowy filtr. Są również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymagają stosowania środków chemicznych do utrzymania ich w ruchu i nie wymagają dużo energii do działania.

sorbenty

Rodzaje sorbentu w proszku

Na rynku istnieje obecnie wiele sorbentów. Dla ułatwienia zrozumienia poniżej wymieniono najczęściej używane typy.

  • Węgiel aktywowany – Węgiel aktywowany to materiał pochodzenia roślinnego, który jest zazwyczaj bardzo drobny. Jest to doskonały filtr do usuwania substancji chemicznych rozpuszczalnych w wodzie, takich jak sole lub olej. Usuwa również zapachy z płynów. -Filtry z węglem aktywnym są również znane jako filtry z węglem aktywnym.
  • Węgiel aktywny jest używany do wielu celów, w tym do filtracji wody, filtracji gazu, przetwarzania żywności i farmaceutyków, a nawet oczyszczania wody do picia.
  • Filtry z węgla aktywnego są dostępne w kilku formach, w tym granulowanej, prasowanej i granulowanej.
  • Polimer – Sorbenty polimerowy jest połączeniem żywicy i granulatu, który zwykle jest bardzo skuteczny w przechwytywaniu cząstek zarówno z powietrza, jak i cieczy.