Omawiamy zastosowanie klejów do żeliwa

0 Comments
loctite 406

Klejenie żeliwa wcale nie jest skomplikowane, wystarczy odpowiednio dobrany klej. Wcale nie trzeba decydować się na nitowanie lub spawanie, żeby połączyć metalowe powierzchnie. Kleje do żeliwa mogą posłużyć również do łączenia tego typu podłoża z innymi materiałami.

W jaki sposób kleić żeliwo?

W tym artykule podpowiemy, czym cechują się kleje do żeliwa, a także wyjaśnimy, jak ich używać. Klasyczne formy łączenia metali można zastąpić odpowiednim wykorzystaniem kleju do metalu. Należy pamiętać, że zastosowanie kleju jest tańsze i mniej pracochłonne. Można również śmiało powiedzieć, że jest wygodniejsze. Klej sprawdzi się idealnie w przypadku łączenia nowoczesnych powierzchni metalowych. Praktycznie niewidoczne jest bowiem miejsce sklejenia. Na wygląd przedmiotu w żaden sposób nie wpływa naprawa. Warto dodać, że klej nie tworzy naprężeń punktowych dzięki równomiernemu rozprowadzaniu. Nie zmienia również wagi przedmiotu. Przedmiot naprawiany klejem jest też mniej podatny na powstawanie ognisk rdzy. Klej do żeliwa przeznaczony jest do większości metali. W tym miejscu można wymienić żelazo, stal, aluminium, mosiądz, tytan oraz miedź.

Wybór odpowiedniego kleju

kleje do żeliwa

Do wszystkich rodzajów ocynkowanej blachy przeznaczone są kleje do metalu. Można je też wykorzystać do łączenia metali oraz ich stopów z budowlanymi materiałami. Mowa tu o takich budowlanych materiałach, jak drewno, glazura, płyta wiórowa, gips oraz beton. Niezwykle zróżnicowana jest oferta rynkowa klejów do metalu. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. To jaki klej wybierzesz, zależy od twoich potrzeb. Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest przeznaczenie kleju. Większość rozwiązań dostępnych na rynku umożliwia łączenie nie tylko metalu, ale także pozostałych materiałów. Niektóre kleje sprawdzą się dobrze zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.