Okna pasywne w interesującej stylistyce? Tak! To możliwe!

0 Comments

Tak za granicą, jak i na polskim rynku budowlanym, wciąż rośnie zainteresowanie budownictwem pasywnym, czyli takim, które wykorzystuje naturalne źródła energii do ogrzewania budynku. Energooszczędne drzwi i okna pasywne, wykorzystywane w tej formie budownictwa, uznawane były dotąd często za mało atrakcyjne wizualnie i proste w swej stylistyce. Czy rzeczywiście taki osąd jest trafny?

okno drewniane 2Okazuje się, że niekoniecznie. Mimo, iż okna pasywne muszą przede wszystkim spełniać określone wymogi technologiczne i posiadać odpowiednie badania, potwierdzone certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt, coraz częściej wykonywane są w różnorodnych stylizacjach. Klient może wybierać pomiędzy oknami drewniano-aluminiowymi lub takimi, które wykonano z PCV z nakładką aluminiową. Każde z nich pasuje bowiem do innej stylistyki budynku. Dodatkowo okazuje się, iż aluminium może być pokrywane farbami w różnych wersjach i odcieniach kolorystycznych.

Rynek okien pasywnych stale rośnie, co wymusza na producentach uatrakcyjnienie tradycyjnej oferty tych produktów na tyle, by klient miał większy wybór. Odbiorcy chcą bowiem nie tylko zaawansowanych technicznie, ale także estetycznych pod względem wizualnym rozwiązań. Dlatego okna pasywne coraz częściej kojarzone będą nie tylko z wysoką izolacyjnością termiczną, lecz także z różnorodnością ich kolorystyki i modeli.