Odblaskowe kurtki na zimę i nie tylko. Na co zwrócić uwagę?

0 Comments
kurtka odblaskowa damska

Refleksja jest szeroko stosowana w wielu różnych dziedzinach naszego życia. Mało kto jednak przypuszczał, że pewnego dnia stanie się ona ważnym elementem garderoby. Znaczenie elementów odblaskowych na kurtkach, butach wynika z faktu, że człowiek nie może być widoczny w ciemności. Dlatego też kurtka odblaskowa damska jest niezbędnym atrybutem dla osób, które uczestniczą w pracach drogowych lub wykonują swoje obowiązki zawodowe w warunkach słabego oświetlenia.

Jak powstaje odbicie światła?

Do produkcji niektórych rodzajów odzieży odblaskowej stosowane są określone techniki. Ale wszystkie one opierają się na tej samej zasadzie.

Szklane mikrokulki są wykorzystywane do tworzenia powierzchni, która odbija skierowane na nią światło. Kiedy promień światła uderza w tę powierzchnię, ulega dwukrotnemu załamaniu wewnątrz. Z tego powodu światło jest odbijane do tyłu. Mówiąc prościej, światło pod dowolnym kątem do elementu odblaskowego powróci do niego bez rozpraszania się i bez zmiany kierunku.

kurtka odblaskowa damska

Przewodnik wyboru kurtek odblaskowych damskich

Jako osoba dorosła, a także dziecko w szafie wskazane jest posiadanie przynajmniej kilku sztuk odzieży, której cechą charakterystyczną są elementy odblaskowe.

  • Wybierając kurtkę dla dorosłych, preferencje są bardziej powszechne elementy, paski bez skomplikowanej geometrii, których głównym zadaniem – aby cię zauważyć w ciemności. W praktyce udowodniono, że ryzyko wypadków z udziałem rowerzystów, pieszych, noszących dopasowane kurtki, zmniejszyło się czasami.
  • Staraj się kupować ubrania, na których znajdują się duże, dobrze widoczne, nawet z dużej odległości odblaski w postaci jakichś rysunków, obrazków.
  • Przestudiuj listę dostępnych w Twoim mieście marek, które produkują takie kurtki. 

Nowoczesne firmy i czołowi producenci odzieży zaczęli stosować elementy odblaskowe oparte na specjalnej tkaninie. Tańsze modele kurtek posiadają naklejki. Kurtki odblaskowe damskie dobrej jakośći można znaleźć w sklepie BHP-Gabi.