O czym pamiętać przed wyborem płytek na schody?

0 Comments

Schody muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Są ozdobą zarówno wnętrza, jak i przestrzeni przed domem. Dlatego warto zastanowić się nad wyłożeniem ich płytkami.

Płytki na schody wewnętrzne

Płytki schodowe powinny charakteryzować się wysoką klasą ścieralności. Jeśli chodzi o twardość kafelków, powinna ona wynosić od 5 do 6 w skali Mosha. Bardzo ważna jest także kwestia antypoślizgowości. Płytki muszą być bezpieczne i komfortowe. Wewnątrz najlepiej jest zastosować produkty z gresu, terakoty lub klinkieru. Ciekawą opcją dla osób marzących o drewnianym wyglądzie schodów są płytki drewnopodobne. Płytki powinny mieć kolor lub wzór dostosowany do preferencji użytkownika. Opłacalny może się okazać zakup całego zestawu wykończeniowego, składającego się ze wszystkich potrzebnych do pracy elementów.

Płytki na schody zewnętrzne

Płytki na schody zewnętrzne muszą być odporne na mróz i antypoślizgowe. Powinny wykazywać odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Również w tym wypadku dużą rolę odgrywa wysoka klasa ścieralności. Jednym z trwałych materiałów na kafelki jest gres. Jednak produkty z gresu nieszkliwionego nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, dlatego można je wykorzystać w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Na schody główne nadadzą się gres porcelanowy, płytki klinkierowane, granit lub piaskowiec. Osoby zainteresowane oferta sprzedażową zapraszam pod adres: https://home100.pl/plytki-na-schody.