Naprawa uszczelki w drzwiach samochodowych przy pomocy odpowiedniego kleju

0 Comments
loctite 406

Pod wpływem przypadkowego pociągnięcia oraz zmiennych warunków atmosferycznych uszczelki w drzwiach samochodowych mają tendencję do wychodzenia z prowadnicy i odstawania. Na szczęście można sobie łatwo poradzić z tym problemem we własnym zakresie, przy użyciu preparatów dostępnych w każdym sklepie budowlanym.

Jak najszybciej naprawić uszczelkę?

Najprostszym i zarazem najtańszym sposobem na naprawdę odstającej uszczelki będzie jej przyklejenie przy użyciu specjalnego kleju do powierzchni gumowych. W tym wypadku dobrze sprawdzi się jednoskładnikowy i szybkoschnący klej loctite 406. Ważne, aby przed nałożeniem kleju na uszczelkę dokładnie oczyścić miejsce, w którym uszczelka łączy się z karoserią, a także odpowiednio oczyścić samą uszczelkę. Żeby usunąć zabrudzenia z uszczelki, warto użyć zwykłej drucianej szczotki i papieru ściernego, a powierzchnię gumy powinno się czyścić tak długo, aż będzie gładka i równa. Natomiast powierzchnię karoserii można oczyścić specjalnym szamponem samochodowym, a potem dodatkowo odtłuścić na przykład zwykłym spirytusem. Na tak przygotowaną uszczelkę oraz karoserię należy nałożyć wybrany klej, a następnie trzeba szybkim ruchem docisnąć uszczelkę do karoserii i odczekać kilka minut, aż klej całkowicie wyschnie. Natomiast później przez co najmniej dzień lub dwa warto oszczędnie używać drzwi, żeby uzyskać pełną wytrzymałość i odporność chemiczną zastosowanego preparatu.

Widoczne ubytki w uszczelce

loctite 406

Widoczne ubytki w uszczelce również można z powodzeniem uzupełnić samodzielnie. Ponieważ brakujące fragmenty bez problemu da się odtworzyć ze zużytej dętki rowerowej, starych uszczelek, a w ostateczności można też kupić niewielkie uszczelki w sklepie budowlanym. Mając już potrzebny materiał, wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty i przykleić je w puste miejsca szybko utwardzającym się klejem loctite 406.

Zatem problem odstającej uszczelki można rozwiązać wygodnie i tanio, podejmując się samodzielnej naprawy oraz korzystając z ogólnodostępnych preparatów.