Nagrzewnice elektryczne

0 Comments

Nagrzewnice elektryczne są źródłem ciepła w domach od dziesięcioleci. Jednym z powodów ich popularności jest niższy koszt zakupu i łatwa konserwacja w porównaniu z innymi źródłami ciepła. Zwykle są zasilane energią elektryczną, chociaż niewielki procent nadal używa propanu lub nafty jako paliwa.

Działają poprzez zamianę energii elektrycznej na ciepło przy użyciu metali jako elementów grzejnych. Metale mają wysoką rezystancję, która pozwala na przepływ pewnej ilości prądu, aby zapewnić wymagane ciepło.

Obecnie stosowane są trzy rodzaje elektrycznych przewodów grzejnych oporowych:

Otwarty drut składa się z niklowo-chromowego drutu oporowego, który jest osadzony na izolacji ceramicznej lub mikowej. Ze względów bezpieczeństwa muszą być chronione i nie powinny dotykać ich użytkownicy ani metalowe przedmioty.
Ta ochrona jest niezbędna, aby zapobiec niebezpieczeństwu porażenia prądem.

Otwarta taśma jest podobna pod względem materiału do typu otwartego drutu, ale ma większą powierzchnię wystawioną na kontakt z powietrzem. Również musi być chroniony, aby zapobiec niebezpieczeństwu porażenia prądem użytkownika.

Drut w osłonie rurowej wykorzystuje drut oporowy niklowo-chromowy, otoczony proszkiem tlenku magnezu, który jest następnie zamknięty w stalowej rurce żaroodpornej. Ta tuba chroni użytkowników przed niebezpieczeństwem porażenia prądem.

Jeden z powszechnie używanych urządzeń do ogrzewania z naturalną konwekcją jest znany jako jednostka grzewcza listwy przypodłogowej. To urządzenie ma rezystor elektryczny zamontowany w obudowie, która jest zaprojektowana tak, aby w naturalny sposób przemieszczać powietrze nad elementami. Zazwyczaj montuje się je pod oknem na ścianie.

Kupując urządzenia, upewnij się, że mają funkcje zapewniające bezpieczeństwo, takie jak automatyczne wyłączanie w przypadku przegrzania, przełączniki pochylenia i dobre sterowanie termostatem.

Zobacz popularne nagrzewnice elektryczne.