Mozaika szklana – praktyczna i piękna

0 Comments

Niezależnie od tego, czy na co dzień przebywamy w mieszkaniu, czy też posiadamy własny dom – lubimy urządzić się komfortowo. Dbamy nie tylko o estetykę wnętrza, ale zwracamy uwagę także na jego praktyczną wartość. Mozaiki szklane mogą okazać się idealnym pomysłem na gustowne wykończenie swoich czterech kątów.

Mozaika szklana i jej funkcjonalność

Mozaika szklana jest zazwyczaj montowana w kuchni lub w łazience. Materiał, z którego została wykonana cechuje się bowiem wysoką odpornością na plamy i przebarwienia, o które przecież nietrudno w pomieszczeniach o dużym poziomie wilgotności. Aby się ich pozbyć, wystarczy przetrzeć szklane dekory zwykłą ściereczką z wodą lub (w przypadku trudniejszych zabrudzeń) z dodatkiem tradycyjnego detergentu. Szklana mozaika dobrze się sprawdzi również w przypadku konieczności zapewnienia sterylności powierzchni i wykonania kompletnej dezynfekcji przy użyciu mocniejszych środków odkażających.

Warto wspomnieć, że prawidłowo zamontowana i zabezpieczona mozaika szklana zapewnia wodoszczelność murów oraz tynków, na których została położona. Montaż także jest stosunkowo łatwy, a do tego możliwy również w miejscach o nietypowym kształcie. Pamiętać należy przede wszystkim o właściwym przygotowaniu powierzchni, na których mozaika szklana będzie kładziona. Zawsze należy postępować zgodnie z wytycznymi, używać produktów o właściwościach wskazanych instrukcji. 

Wyjątkowy design

Szklana mozaika zapewnia nie tylko użyteczność, ale przede wszystkim atrakcyjny wygląd pomieszczeń. Czasami diametralnie zmienia ich odbiór, optycznie bardziej je powiększa czy rozświetla. Wiedzą o tym tak miłośnicy aranżacji wnętrz, jak i profesjonaliści. Dlatego mozaiki szklane bywają wykorzystywane także do tzw. suchych zastosowań, np. w salonie itp. Obecnie istnieje ogromna różnorodność kolorów, wzorów, faktur, kształtów czy wielkości produktu. Z pewnością jest w czym wybierać i każdy znajdzie idealną mozaikę szklaną dla siebie.