Konieczne informacje przed zastosowaniem środku na przędziorki

0 Comments

Często kupując rośliny niestety razem z nimi można przynieść do domu robaki. Początkowo wyglądają na zdrowe, jednak już po kilku dniach mogą pojawić się na nich pierwsze oznaki żerowania szkodników. Chcąc uchronić się przed niepożądanymi gośćmi, którzy mogą przenieść się również na inne rośliny powinno się ją dokładnie obejrzeć przed zakupem. Jednak nadal nie będzie gwarancji, że po jakimś czasie nie pokażą się jakieś niepokojące oznaki.

Przędziorki – wygląd

Są to małe pajęczaki o wrzecionowato wydłużonym ciele. Ich kolor uzależniony jest od gatunku, może przybierać kolory, takie jak np. zielony, żółty, czerwony i brunatny. Jednak przez ich małe rozmiary, obecność tych szkodników najczęściej jest widoczna, dopiero gdy na roślinie zaczną pojawiać się niewielkie pajęczyny. Kiedy przędziorek zaatakuje roślinę, zaczną pojawiać się żółte plamki, które będą się powiększać, skutkując uschnięciem i odpadnięciem liścia. Więcej o przędziorkach przeczytasz na – https://ogrodniczy.com/srodki-na-przedziorki-akarycydy/83,owadobojczy.

środek na przędziorki

Jak sobie z nimi radzić?

Można od razu kupić w sklepie gotowy preparat na zwalczanie przędziorków. Jest też wiele domowych sposobów, które pomogą się z nimi uporać:

  • Przemywanie roślin pod prysznicem – przędziorki nie lubią wilgoci. Wysokie ciśnienie zmyje jaja, larwy i pajęczyny, jednak trzeba będzie ten zabieg powtarzać. Trzeba również uważać, aby nie spowodowało to przelania rośliny i pojawienia się oznak choroby grzybowej na liściach.
  • Przecieranie liści wacikami nasączonymi wodą z mydłem – Musi być to jednak regularne i każdy liść powinien być czyszczony innym wacikiem, aby nie roznosić larw i jaj po innych częściach rośliny. Tutaj również wilgoć, jak i zbieranie wacikiem jaj i larw może je skutecznie wykurzyć.
  • Zakupienie naturalnego wroga przędziorków – w sklepach z roślinami można się zaopatrzyć w biedronkę siedmiokropkę, która sama zadba o to, aby pozbyć się tego szkodnika.