Jakie wybrać płytki na ścianę

0 Comments

 Wykończenie ścian płytkami dekoracyjnymi stanowi najlepszą ozdobę budynku. W bogatej ofercie producentów znajdziemy między innymi płytki imitujące beton, cegłę, kamienie i wiele innych ciekawych wzorów, barw i struktur. Dobór odpowiednich płytek dekoracyjnych może nadać odpowiedni charakter mieszkania, a także sprawić, że będzie wydawać się bardziej przytulne czy, za sprawą dobrania konkretnego koloru i kształtu płytek, optycznie powiększyć pomieszczenie.

Praktyczne zastosowanie płytek ściennych 

Płytki dekoracyjne stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Ze względu na różne przeznaczenie posiadają one także odmienne właściwości. 

Płytki elewacyjne montowane na zewnątrz powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Płytki dekoracyjne posiadają także praktyczne zastosowanie i mogą spełniać funkcję ochronną ściany przed zawilgoceniem lub w pomieszczeniach , gdzie jest ona narażona na intensywne zabrudzenia, np. w kuchni czy łazience. 

Jakie płytki do łazienki a jakie do salonu 

Wybierając płytki dekoracyjne do łazienki należy sugerować się nie tylko ich aspektem wizualnym ale również brać pod uwagę ich właściwości antypoślizgowe czy odporność na wilgoć i wysoką temperaturę. 

W kwestii wyboru płytek ściennych do salonu pozostaje już tylko kwestia dekoracji wnętrza, nadania pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Tutaj całą uwagę można poświęcić estetyce salonu. Ostatnim trendem płytek salonowych są wielkoformatowe, imitujące kamień, beton lub marmur.

W zależności od przeznaczenia płytki dekoracyjnej można stworzyć w pomieszczeniach odpowiedni klimat. Różnorodność materiałów i kształtów wybranych dekorów (sprawdź tu) pozwoli na efekt wykończenia ścian dokładnie tak jak sobie wymarzymy.