Jakie płytki do łazienki wybrać?

0 Comments

Płytki do łazienki kupujemy z myślą, że będą nam towarzyszyć przez długi czas i nie będzie konieczny szybka ich zamiana tuż po zakupie. W końcu ich wymiana wymaga sporo czasu, jak i pieniędzy, dlatego nasz wybór powinien zostać dobrze przemyślany. Wiele osób kupuje płytki, kierując się dwoma kwestiami ceną oraz wyglądem niestety jest do karygodny błąd.

Oczywiście taką strategię możemy objąć, kiedy planujemy płytki umieścić w salonie czy kuchni, lecz w przypadku łazienki potrzebujemy materiał mający określone parametry. Bardzo często korzysta się z płytek mozaikowych, które umieszcza się zazwyczaj na ścianach a rzadziej na podłodze.

Jakie płytki wybrać mozaikowe na ścianę?

Najczęściej płytki mozaikowe znajdziemy na ścianach oraz podłodzeOczywiście taką strategię możemy objąć, kiedy planujemy płytki umieścić w salonie czy kuchni, lecz w przypadku łazienki potrzebujemy materiał mający określone parametry. Bardzo często korzysta się z płytek mozaikowych, które umieszcza się zazwyczaj na ścianach a rzadziej na podłodze.

Cechą charakterystyczną dla mozaiki zarówno szklanej, jak i ceramicznej jest możliwość połączenia drobnych elementów w celu uzyskania jednej spójne całości. Mozaika mozaice nie równa, gdyż jej cechy są uzależnione od określonego koloru, kształtu oraz faktury. Takie płytki mogą zostać wykonane z ceramiki, szkła oraz tworzywa sztucznego. Ten typ glazura może znaleźć swoje zastosowanie na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych.

Podłoga ułożona z mozaiki i tak samo wypełnione ściany wspólnie mogą tworzyć interesujące aranżacje. Kiedy planujemy skomponować ze sobą różne materiały, wówczas potrzebujemy odwagi, gdyż wtedy mamy większe prawdopodobieństwo, że uzyskany efekt będzie niepodrabiany. Mozaika typu szklana była łączona często z luksusem, jednak teraz coraz częściej możemy ją widzieć w tradycyjnych sklepach budowlanych w całkiem przystępnej cenie.