Jak znaleźć dobrą kurtkę roboczą zimową?

0 Comments
kurtka robocza zimowa

Jesień to idealny moment na to, by pomyśleć o zimowym ubraniu nie tylko dla siebie, ale i dla pracowników. Pracownik narażony na oddziaływanie niskiej temperatury według przepisów BHP musi być wyposażony w odpowiednią kurtkę roboczą zimową. Musi być chroniony nie tylko przed mrozem, także przed wiatrem, deszczem, również przed potem. Dlatego właśnie tak ważny jest właściwy wybór kurtki.

Czym kierować się w wyborze?

Kurtka robocza zimowa należy do środków ochrony indywidualnej. Kurtka zimowa musi być ergonomiczna, musi spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim powinna być wodoszczelna, chronić przed deszczem. Dobrze, by miała wodoszczelny i wiatroszczelny kaptur. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy kurtka jest przepuszczalna, w miarę lekka. Istotne jest też to, z jakiego materiału jest wykonana. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o gramaturę – im większa, tym lepsza. Gramatura kurtek przeznaczonych dla pracowników przebywających na zewnątrz wynosi 200-300 g/m2 lub więcej.

Zalety odzieży zimowej

Odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi pracownik efektywniej pracuje. Ponadto, jak wskazują statystyki, ilość wypadków w momencie, gdy człowiek odczuwa komfort termiczny, jest zdecydowanie mniejszy. Warto więc poświęcić czas i wybrać odpowiednią, dobrej jakości kurtkę roboczą zimową, która będzie służyła przez lata. Należy też pamiętać, że o taką kurtkę pracownika należy odpowiednio dbać, zapewnić regularne pranie, konserwację. Każdy pracownik zasługuje na komfortowe warunki pracy.