Jak ułatwić sobie wysiewanie, czyli nasiona na taśmie

0 Comments

Nic nie przebije smaku własnych warzyw uprawianych w sposób całkowicie ekologiczny, dlatego co roku mniej i bardziej zaprawieni ogrodnicy-amatorzy wysiewają wczesną wiosną ulubione gatunki warzyw. Prace te można sobie znacznie ułatwić oraz przyspieszyć stosując taśmy z nasionami.

Nasiona na taśmie – co to takiego?

Nasiona niektórych warzyw są bardzo maleńkie, a mimo wszystko i tak należy wysiać je w odpowiednich odległościach. Nie zawsze jest więc to proste zadanie, a na pewno bardzo pracochłonne. Zbyt gęste wschody należy również systematycznie przerywać, a zbyt rzadkie mogą nie przynieść obfitych zbiorów. Dlatego na rynku pojawiły się nasiona na taśmie w sklepie Ogrodniczy. Są to nasionka wybranych gatunków warzyw, które zostały stabilnie umieszczone na specjalnych paskach wykonanych z całkowicie bezpiecznych i rozpuszczających się materiałów, w tym przede wszystkim celulozy. Rozmieszczone są także w odległościach odpowiednich dla danego gatunku.

Aby posiać warzywa, wystarczy taśmę z nasionami rozłożyć równo na przygotowanej wcześniej grządce i przysypać ziemią. Konieczne jest również obfite podlewanie, aby celulozowe paski całkowicie się w ziemi rozpuściły. Dzięki temu rośliny wschodzą równo zachowując wskazane odległości, a tym samym nie jest konieczne ich późniejsze pracochłonne przerywanie. Wiosenny siew odbywa się więc znacznie sprawniej i szybciej.

Paski z nasionami – jakie warzywa?

Wśród nasion na taśmie znajdziemy najbardziej popularne rodzaje i gatunki warzyw. Są to więc przede wszystkim różne gatunki marchewki, pietruszki, buraków, sałaty, ogórków, rzodkiewki, a także aromatyczne zioła. Wśród nasion nie znajdzie się tych, które należy po wysianiu rozsadzać, czyli przede wszystkim pomidorów, papryki czy brokułów.

Nie budzi wątpliwości również jakość nasion, ponieważ na taśmach umieszcza się tylko wysokiej jakości nasiona od sprawdzonych producentów, które odznaczają się bardzo dobrym kiełkowaniem. Dzięki temu wschody są równomierne, a zbiory w pełni zadowalające. Paski z nasionami można zastosować także w donicach.