Jak powinno się wybierać telewizory smart tv?

0 Comments

Pomimo tego, że telewizory smart tv są już obowiązującym powszechnie standardem, to jednak nadal są użytkownicy, którzy nie wiedzą, jak się je powinno wybierać. Rodzic to może wiele pomyłek i wpływających na przyjemność z oglądania kłopotów. Na co więc należy zwracać uwagę, gdy wybiera się taki telewizor?

Jaka wielkość?

telewizor smartPodstawową sprawą, od której każdy powinien zacząć wybieranie telewizora smart tv, jest jego wielkość. Kluczowym parametrem, na który powinno się tu zwrócić uwagę, jest przekątna ekranu.
Rzecz jasna im telewizor będzie większy, tym lepiej i przyjemniej będzie się go oglądało, lecz wiedzieć trzeba także to, że nie może on być za duży. Jeśli kupi się model za duży do danego pomieszczenia, przyjemność z jego oglądania będzie bardzo słaba.

Dobrej jakości telewizor smart TV w niedużej cenie znaleźć można w sklepie Manta, gdzie są też różne rozmiary telewizorów.

Jaki rodzaj ekranu?

Kolejną sprawą, o której każdy kupujący musi wiedzieć, jest wybranie odpowiedniego rodzaju ekranu obecnego w telewizorze. Obecnie na rynku dostać można aż dwa popularne rozwiązania. Mowa tu jest o:

  • telewizorze LED
  • telewizorze OLED

Pierwszy model to standardowa konstrukcja oparta na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu podświetlanym diodami Led. Jest to model sprzedawany w dobrej cenie i oferujący bardzo dobre możliwości.
Drugie rozwiązanie to najnowocześniejszy ekran, który charakteryzuje się rewelacyjną jakością obrazu, lecz również bardzo wysoką ceną.

Jaka rozdzielczość?

Oczywiście sam typ ekranu to nie wszystko, czemu użytkownik musi się bliżej przyjrzeć, gdy szuka dobrego dla siebie modelu telewizora. Kolejną kluczową sprawą jest to, jaka będzie rozdzielczość danego modelu.
Obecnie obowiązującym standardem jest telewizor z ekranem 4K. Jest to model w dobre cenie i zapewniający naprawdę świetną jakość obraz. Oczywiście możliwe jest zakupienie wersji 8K, lecz taki model jest po pierwsze bardzo drogi, a po drugie, ilość materiału w tej rozdzielczości jest bardzo mała.