Czy olej do narzędzi pneumatycznych jest niezbędny?

0 Comments
olej do narzędzi pneumatycznych

Niemal każdy człowiek przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z narzędziami pneumatycznymi. Po użyciu odkładał brudny sprzęt na miejsce i nie zastanawiał się nad tym jak ważne jest odpowiednie czyszczenie i konserwacja. W przemyśle specjaliści korzystają z oleju do narzędzi pneumatycznych, aby zapobiegać przedwczesnemu niszczeniu się i przedłużyć ich żywotność o holendernie długi czas. Zalety, jakie wynikają z prawidłowego naolejania na tym się nie kończą i jest ich ogrom, wszystko zależy od warunków, w jakich pracujemy.

Co daje olej do narzędzi pneumatycznych?

Przede wszystkim daje nam pewność, że urządzenia szybko się nie zepsują, co jak wiadomo kończy się dodatkowymi kosztami. Narzędzia pneumatyczne są stworzone po to, aby pracować na jak najwyższej prędkości co przekłada się na ich wydajność jak i również zużycie. Generują ogromną siłę tarcia, przez co są podatne na nagrzewanie się sprzętu oraz zużycie jego ruchomych części. Używanie oleju do narzędzi pneumatycznych przy takiej częstotliwości pracy niweluje zużywanie i zapobiega przegrzaniu się urządzeń.

Jak działa olej do narzędzi pneumatycznych?

olej do narzędzi pneumatycznych

Głównym zadaniem oleju do narzędzi pneumatycznych jest zapobieganie korozji, ponieważ narzędzia pneumatyczne stosuje się głównie w warunkach uciążliwych, które sprzyjają powstawaniu rdzy. Następną zaletą jest znakomita redukcja tarcia i właściwości czyszczące. Dzięki olejowaniu trzeba martwić się o to, że nasz sprzęt się zatrze lub zakurzy oraz jest on stosunkowo tani jak na swoje zastawanie. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, że olej do narzędzi pneumatycznych jest niezbędny w każdym większym zakładzie przemysłowym i poważnym warsztacie mechanicznym.