Bez windy KONE ani rusz

0 Comments
windy kone

W każdym większym mieście zauważyć można, jak z roku na rok wyrastają w centrach wciąż nowe biurowce. Również wielolokalowe budynki mieszkalne zapełniają w szybkim tempie wolne działki, nie tylko w dużych miejscowościach. Wszystkie te wielopiętrowe obiekty muszą być zaprojektowane tak, aby osoby w nich pracujące lub mieszkające mogły bezproblemowo dostać się na dowolną kondygnację. W tym celu niezbędny jest montaż wind, które zapewnią swobodę i szybkość przemieszczania się, a dobrą propozycją będzie nowoczesny dźwig Kone.

Gdzie powinny znaleźć się dźwigi osobowe?

Jeśli chodzi o wymogi techniczne dotyczące montażu wind, to zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, w takie urządzenia powinny być wyposażone budynki o wysokości minimum pięciu kondygnacji. Projektanci każdego wysokiego piętrowca są zobligowani więc do uwzględnienia odpowiedniej ilości szybów, w których będzie można zamontować dźwig. Szeroką ofertę w zakresie tego typu elementów infrastruktury budowlanej posiada firma Kone, windy tego producenta można znaleźć w wielu budynkach użyteczności publicznej, jak urzędy czy szpitale. Windy Kone są na szeroką skalę stosowane też w budynkach mieszkalnych i biurowcach, ze względu na swoją trwałość i niezawodność – https://www.kone.pl/produkty/windy/.

Winda Kone z duchem czasu.

W nowoczesnym budownictwie stawia się między innymi na oszczędność powierzchni, w celu ograniczania zbędnych kosztów. W ten trend idealnie wpisuje się nowa winda Kone, wyposażona w niewielką maszynownię, mieszczącą się jedynie w przedłużeniu szybu. Poza tym znajdziemy szereg udogodnień, jakie w swoich produktach oferuje Kone, windy wyposażone są bowiem w łączność cyfrową, produkowane z myślą o ekologii, czyli ograniczeniu zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. 

Podstawową kwestią są oczywiście normy i standardy, które spełnia każda winda firmy Kone, dźwigi charakteryzują się też wysoką estetyką ich wnętrz, dzięki użyciu odpowiednich materiałów, odpornych również na zniszczenia.