Wiertnica glebowa – rodzaje. Jaką wybrać?

0 Comments

Wiertnica glebowa to narzędzie służące do prostego wywiercania otworów w glebie – wszystkie wiertnice posiadają to samo zastosowanie, jednak różnią się od siebie jakością wykonania, materiałem oraz rodzajem świdra. Wiertnice glebowe to nie tylko narzędzie do pracy dla profesjonalistów, ale także jest pomocne przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac ogrodowych lub remontowo-budowlanych.

Rodzaje wiertnic glebowych

Rodzaje wiertnic dzielimy w zależności od rodzaju jej zasilania:

  1. Wiertnice ręczne znajdują się na najniższej półce cenowej, a przy jej eksploatacji nie ponosimy kosztów paliwa czy prądu. Może być odpowiednia do pomocy przy lekkich pracach ogrodowych w miękkim gruncie, jednak nie nadaje się ona do pracy przy twardym gruncie, co jest jej największym minusem.
  2. Wiertnice elektryczne są już nieco droższe niż ręczne, jednak wciąż stosowane są głównie w pracach przydomowych (przesadzanie drzew, mocowanie ogrodzenia). Używanie wiertnicy elektrycznej wymaga podłączenia jej do źródła zasilania – może to być przedłużacz lub gniazdko.
  3. Wiertnice spalinowe to jeden z najdroższych rodzajów wiertnic. Są bardziej mobilne niż wersje elektryczne, ale też sprawdzają się przy każdego rodzaju ziemi niezależnie od jej poziomu twardości. Profesjonaliści najczęściej decydują się właśnie na ten rodzaj wiertnic.

Oprócz podstawowych rodzajów wiertnic można spotkać modele specjalnie przeznaczone do charakteru pracy. Wiertnica do słupków jest dedykowana do pracy przy montowaniu słupków do ogrodzenia, a wiertnica glebowa sprawdzi się lepiej przy zalesianiu, przesadzaniu krzewów lub drzew.