W jakich wnętrzach sprawdzi się farba tablicowa?

0 Comments

Farby tablicowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Emulsje z tej kategorii umożliwiają utworzenie w mieszkaniu powierzchni, po których domownicy będą mogli pisać kredą. Tego typu rozwiązanie może okazać się bardzo praktycznym pomysłem, który ułatwi organizację i planowanie życia rodziny. To również opcja umożliwiająca wyrażenie się artystyczne zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Gdzie sprawdzi się tablicówka i jaką warto wybrać?

Zastosowanie farby tablicowej

Farby z tej kategorii zyskały popularność jako doskonałe rozwiązanie w pokojach dziecięcych. Większość kilkulatków marzy o tym, aby móc bezkarnie pisać po ścianach. Pomalowanie ich taką emulsją umożliwia spełnienie tego pragnienia. Farba tablicowa (https://budujmy.eu/pl/menu/-farby-tablicowe-933.html) może być również korzystnym rozwiązaniem:

  • w kuchni
  • w przedpokoju
  • jako powierzchnia dekoracyjna na meblach i akcesoriach.
    Na ścianie pokrytej farbą tablicową w pomieszczeniu kuchennym można zapisywać przepisy i listy zakupów. W strefie jadalnianej umożliwi zaprezentowanie menu napojów dla gości. Zapisywanie planów zajęć domowników i terminów ważnych wydarzeń na ścianie przedpokoju może być wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Takie emulsje będą stanowiły niebanalną dekorację jeśli pomaluje się nimi doniczki i akcesoria.

Jaką farbę wybrać?

Decydując się na taki zakup, warto dopasować kolor emulsji do stylistyki pomieszczenia. Klasyczna czarna farba sprawdzi się we wnętrzach loftowych i industrialnych. Można jednak odnaleźć preparaty w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Szczególną popularnością cieszą się farby szare. Warto decydować się na wodorozcieńczalne emulsje akrylowe lub lateksowe. Zaleca się również sprawdzić, czy posiadają certyfikaty świadczące o braku szkodliwości. Odpowiednio dopasowana farba podkreśli charakter wnętrza i z pewnością będzie praktycznym pomysłem.