Sposób na piękną podłogę czyli kafelki drewnopodobne

Drewniana podłoga zawsze prezentuje się perfekcyjnie. Koszt jej położenia jest jednak duży, a w trakcie eksploatacji trzeba poświęcić sporo czasu na zabezpieczenie podłogi i jej pielęgnację. Alternatywą są kafelki drewnopodobne. To dzięki nim można mieć w domu piękną i wygodną w użytkowaniu podłogę, która chociaż nie jest z drewna, to właśnie tak wygląda.

Co to są kafelki drewnopodobne?

Kafelki drewnopodobne do kafelki imitujące po prostu drewniane deski. Są popularne już od kilku lat, często można zobaczyć je na różnych realizacjach na blogach czy w magazynach wnętrzarskich. Takie płytki można układać tradycyjnie jak zwykle panele, lub też ułożyć z nich modną w ostatnich latach jodełkę. W sprzedaży znajdują się kafelki drewnopodobne o różnych wymiarach. Dzięki temu jest tak wiele różnych możliwości wykończenia swojej podłogi. To rozwiązanie trwałe i na lata. Taka podłoga zawsze prezentuje się perfekcyjnie, bo w odróżnieniu od klasycznych paneli czy desek drewnianych, kafelki drewnopodobne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia czy wilgoć.

Gdzie warto ułożyć kafelki drewnopodobne?

Kafelki tego typu to zatem perfekcyjne rozwiązanie praktycznie do każdego pomieszczenia w domu. Pięknie prezentują się w salonie czy pokoju dziennym. Jeżeli zastosowało się ogrzewanie podłogowe, kafelki są przyjemnie ciepłe. Sprawdzają się fantastycznie również w kuchni, szczególnie jeżeli jest ona połączona z salonem. Wybierając kafelki drewnopodobne można uzyskać efekt spójności – podłoga w całym pomieszczeniu jest taka sama. Te kafelki to również doskonałe rozwiązanie do łazienki. Jeżeli w łazience chciałoby się uzyskać efekt przytulności jaki daje drewno, kafelki tego typu będą strzałem w dziesiątkę – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-drewnopodobne-174.html .