Różne rodzaje płyt MDF

Płyta MDF zyskała ogromną popularność. Jej duża odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, a także na procesy techniczne sprawia, że jest chętnie wybierana np. podczas produkcji mebli, ale nie tylko. Materiał ten świetnie sprawdza się też w trakcie różnego rodzaju prac budowlanych, bo można z niego nawet postawić ścianki działowe, czy inne wykończenia.

Bez ograniczeń – Rozmiary płyt

płyta wiórowa

Ogromną zaletą płyty MDF jest także to, że jest ona dostępna w różnych wymiarach. Standardowo płyty MDF sprzedawane są formie arkuszy, o różnych wymiarach (2800 x 2070, 2850 x 1830, 2650 x 2070 mm i grubości od 5 do 44 mm). Takie podejście produkcyjne sprawia, że produkt ten można bez problemu dopasować do różnych zastosowań.

Płyta MDF – różnorodność

Na rynku płyta MDF https://www.belmeb.pl/plyta-mdf-surowa-18-mm.html dostępna jest także w różnych odmianach. I tak znajdziemy płyty MDF LDF i HDF, a każda z nich wykazuje inne właściwości. Płyta MSD w wersji LDF charakteryzuje się zmniejszoną gęstością, przez co też materiał ten jest szczególnie polecany np. do wyrobu okładzin ściennych, które wykorzystywane są w pomieszczeniach suchych. Płyta MDF w wersji HDF wyróżnia się bardzo dużą twardością, a do tego też zwiększoną gęstością. Tego typu płyta jest więc idealna do produkcji np. niezwykle popularnych dziś paneli podłogowych, które to przeznaczone są do pomieszczeń o większej wilgotności. Co więcej, każdy rodzaj płyty może być dodatkowo pokryty laminatem (HPL i CPL), papierami żywicznymi czy różnego rodzaju okleinami naturalnymi.