Profesjonalne zagęszczanie gruntu

0 Comments

Przy bardzo wielu pracach budowlanych niezbędne jest odpowiednie zagęszczenie gruntu i tutaj właśnie z pomocą przychodzi wibroflotacja. Technologia ta najlepiej sprawdza się przy gruntach sypkich, które w Polsce są bardzo często spotykane.

Bezpieczeństwo na budowie

Piaszczyste (żwirowe) warstwy w podłożu mają zazwyczaj bardzo niskie zagęszczenie, które uniemożliwia bezpiecznie posadowienie budowli. Olbrzymim zagrożeniem są przede wszystkim niekontrolowane nasypy piaszczyste. Dzięki profesjonalnym wibratorom wgłębnym można podwyższyć i wyrównać stopień zagęszczenia gruntu, bez wpływu na poziom zwierciadła wody gruntowej.

Jak działa wibrator wgłębny?

Wibrator wgłębny podwiesza się przeważnie na koparce albo dźwigu. Bardzo często wibrator przedłuża się dodatkowo za pomocą specjalnych rur prowadzących. Zagęszczenie gruntu wykonuje się zawsze ruchem posuwisto-zwrotnym (od dołu do góry). Jeżeli chodzi o efektywność zagęszczania to w dużej mierze zależy ono od parametrów technicznych i mocy wibratora oraz od rodzaju gruntu. Duży wpływ ma także przyjęty rozstaw punktów. Warto korzystać z pomocy doświadczonych firm, dla których wibroflotacja nie ma żadnych tajemnic. Pamiętać należy także o bieżącej kontroli efektywności zagęszczania danego podłoża. Więcej informacji znajdziesz na Rotadril.