Niedoceniana siła akcesoriów meblowych

Solidność i trwałość, a tym samym przydatność na długie lata, to główne walory mebli, które podkreślają klienci sklepów czy hurtowni zajmujących się zaopatrzeniem rynku w wyroby meblarskie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że o solidności mebla nie decyduje wyłącznie materiał, z jakiego jest on wykonany, ale rodzaj i jakość akcesoriów meblowych, które najczęściej są niewidoczne na zewnątrz.

Dodatki meblowe – schowane, ale jakie ważne

Rzeczywiście – większość akcesoriów wykorzystywanych przy montażu mebli, to elementy składowe ukryte we wnętrzu kanapy, komody czy innego mebla. Tak jak dla człowieka zdrowe stawy i elastyczne ścięgna są podstawą dla zachowania sprawności ruchowej, tak dla mebli zawiasy, prowadnice szuflad, stelaże, systemy przesuwne do szaf, podnośniki do mebli tapicerowanych, domykacze szafek kuchennych czy łazienkowych to podstawowe rozwiązania, które pozwalają na bezpieczne otwieranie i zamykanie, przy jednoczesnej wygodzie ograniczającej zużycie siły i komforcie polegającym na tłumieniu hałasu.

Wysokiej jakości nowoczesne akcesoria meblowe trzaskające drzwi szafek czy szuflady przycinające palce skutecznie odesłały w niebyt.

Cena a jakość akcesoriów meblowych

akcesoria meblowe

W przypadku dodatków meblowych ich cena ma decydujące znaczenie dla przydatności i trwałości. Zawiasy plastikowe pokryte aluminium, to nie to samo, co wyroby wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub aluminium. Plastik udający solidność nie przetrwa ani próby czasu, ani intensywności użytkowania. Choć wygląda tak samo i kosztuje niewiele, w ogólnym rozrachunku może bardziej zaszkodzić, niż przynieść zysku. Akcesoria nieco droższe, ale wykonane z solidnych materiałów, to gwarancja solidności i trwałości mebla na wiele lat.