Na co zwrócić uwagę wybierając wannę do łazienki?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rzetelnych producentów, dlatego też wybranie porządnej wanny jest dość dużym wyzwaniem. Aby dokonać udanego zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i zastosowany materiał, ale również na wiele innych kluczowych elementów.

Miejsce montażu ma znaczenie?

Jeżeli chodzi o miejsce montażu wanny, to można wyróżnić modele przyścienne, które montowane są wzdłuż jednej albo dwóch ścian oraz modele narożne, które jak sama nazwa wskazuje montuje się wzdłuż dwóch narożnych ścian. W ostatnim czasie jest duża moda na wanny wolnostojące, które doskonale sprawdzą się przede wszystkim w dużych łazienkach. Godne polecenia są także modele do zabudowy. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych wannach wpuszczanych w podłogę.

Jaki kształt wybrać?

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście kształt. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej modele symetryczne i asymetryczne. W tym pierwszym przypadku przynajmniej dwa boki muszą mieć równą długość. W przypadku wanien asymetrycznych, przynajmniej dwie ściany są różnej długości. Większość modeli tworzonych jest tak naprawdę na bazie trapezu i trójkąta. Nie można zapominać również o wannach owalnych i okrągłych.

Dodatkowa obudowa

Wanny dostępne są w wersji z obudową albo bez niej – polecane przez Camero. W wielu łazienkach wanna obudowywana jest płytkami dekoracyjnymi, dzięki czemu można ją idealnie dopasować do stylu danej łazienki. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie. Mowa tutaj na przykład o siedzisku albo uchwytach do wstawania. Dodatki tego typu doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy z łazienki korzystają osoby starsze albo niepełnosprawne.