Mieszkanie na poddaszu: jak je umeblować?

Mieszkanie na poddaszu może mieć wiele uroku, jednak jego urządzenie wymaga sporej kreatywności. Na szczęście dziś każdy z nas może skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań, dzięki którym aranżacja problematycznych wnętrz staje się łatwiejsza.

Meble na zamówienie

By stworzyć ciekawe meble na poddasze, nie trzeba wiele. Trwała płyta meblowa Belmeb w ciekawej barwie to materiał, z którego można stworzyć wiele ciekawych elementów wyposażenia każdego wnętrza. Co ważne, dzięki odpowiednio przyciętym płytom meblowym można stworzyć meble w takich rozmiarach oraz kształtach, jakie w danym przypadku są najbardziej potrzebne. Zamawianie mebli robionych według projektu klienta świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wnętrza mają dość nietypowe kształty oraz rozmiary.

 

Na jakie rodzaje mebli warto postawić?

Szafa o nietypowym kształcie, półki dopasowane do skosów oraz łózka pozbawione wysokich i niepraktycznych oparć – oto wybrane rodzaje mebli, które w mieszkaniu na poddaszu mogą się sprawdzić doskonale. Warto też pamiętać o tym, by w takich miejscach korzystać z mebli wielofunkcyjnych. Fotel, w którym można znaleźć schowek na drobiazgi, stół z szufladkami, pojemnik na bieliznę, który w razie konieczności może stać się pufem – oto przykładowe meble, dzięki którym nawet w mieszkaniu ograniczonym dość spadzistym dachem można znaleźć sporo miejsca, niezbędnego do przechowywania rzeczy wszystkich domowników.