Lamelki

Aktualnie można wyróżnić wiele rodzajów lamelek. Produkty wykonane z drewna są bardzo estetyczne i z pewnością cieszą się ogromną popularnością. Na powierzchni lamelek znajdują się specjalne wytłoczenia, które ułatwiają równomierne rozprowadzanie kleju – trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta.

Popularne lamelki

Lamelki pozwalają na szybkie, mocne oraz precyzyjne łączenie różnych elementów. Zazwyczaj są one niewielkie, aczkolwiek łatwe w zamontowaniu i stosowaniu. Drewniane lamelki powinny być wyprodukowane z dobrej jakości drewna. Najczęściej stosuje się drewno bukowe, ponieważ jest wytrzymałe oraz trwałe. Aby zachowały swoje właściwości muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. Lamelki mogą różnić się od siebie wielkością. Wyróżnić można na przykład lamelki w takim rozmiarze, jak: 53mm x 23mm x 4mm.

Funkcjonalne lamelki

Lamelki odznaczają się takimi cechami jak wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Są one dostępne w każdym sklepie meblowym. Plusem jest to, że kosztują naprawdę niewiele, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Wyróżnić można lamelki w przeróżnych kolorach, takich jak na przykład: czerń, biel, szarość, beż lub brąz. Montaż tychże produktów jest bardzo prosty. Wymaga użycia jedynie niewielkiego produktu, który musi być wyposażony w precyzyjne przykładnice. Sposobów łączenia elementów jest naprawdę wiele, można to zrobić za pomocą kleju lub ścisnąć mocno wszystkie elementy w taki sposób, aby się połączyły.