Jaka fuga do garażu?

0 Comments

Każdy inwestor doskonale wie, że podczas wykańczania mieszkania czy też domu najtrudniejsze są szczegóły w najmniej oczekiwanych miejscach. Dobrym tego przykładem jest np. fuga w garażu. Mało kto wie, jak się ją powinno wybierać, a także czym konkretnie się ona charakteryzuje.

Dlaczego dobranie fugi w garażu jest problemem?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jaką fugę wybrać do garażu, najpierw warto sobie zadać pytanie, z jakiego powodu właśnie w tym miejscu fuga stanowi tak duży kłopot i problem.
Garaż to bardzo specyficzne miejsce dla płytek, lecz przede wszystkim dla fugi. Nie funkcjonuje ona w idealnych dla siebie warunkach domowych, gdzie jest przeważnie bardzo sucho, a środowisko nie jest narażone na zagrożenia. Garaż to miejsce, gdzie nawet zwykła fuga wodoszczelna na taras by sobie nie poradziła. Oprócz wody działać na nią bowiem będzie bardzo niska temperatura, śnieg, sól drogowa, a także liczne płyny eksploatacyjne samochodu. Nie można oczywiście zapominać o tym, że nacisk na taką fugę będzie olbrzymi.

Odpowiednia fuga do garażu

Jak zatem widać, warunki, w których taka fuga będzie musiała pracować, są naprawdę bardzo niezwykłe. Kluczowe podczas jej wybierania jest to, aby była to fuga mrozo i wodoodporna. Jest to największe zagrożenie, z którym będzie się musiała zmierzyć, i które stanowi również największe niebezpieczeństwo dla płytek. Jeśli bowiem fuga okaże się nieszczelna, może dojść do dostania się wilgoci pod płytki i ich rozsadzenia. Z tego powodu fuga wodoodporna to absolutna podstawa w takim miejscu. Pamiętać trzeba o tym, że garaż często pozostawiany będzie otwarty np. na czas pracy przy samochodzie, czy też innego typu majsterkowanie. Zimne powietrze mogłoby wrażliwą na mróz fugę spękać, co nie tylko nie byłoby atrakcyjne wizualnie, lecz przede wszystkim taka fuga utraciłaby swoje właściwości wodoszczelne.