Jak ułatwić sobie mycie okien?

0 Comments

Utrzymanie porządku w domu potrafi niekiedy stanowić wyzwanie. Zdarza się to zwłaszcza wtedy, gdy posiada się spore lokum. Dla wielu osób jednym z najmniej lubianych obowiązków jest mycie okien. Jak sprawić, aby stało się ono nieco szybsze i łatwiejsze?

Inwestycja w dobry sprzęt

Coraz więcej osób decyduje się na zakup myjki do okien karcher. Ułatwia bowiem sprzątanie i sprawia, że wszystko zostaje wykonane szybciej niż w przypadku wyboru tradycyjnych metod. Pozwala także na uniknięcie powstania nieestetycznych smug oraz zacieków. Jej bateria umożliwia pracę przez około 100 minut, więc nie ma potrzeby przerywania mycia, aby ją naładować. Jest łatwa do wyczyszczenia oraz daje możliwość dosięgnięcia nawet trudno dostępnych krawędzi. Pozwala ona również na rezygnację z używania ręczników papierowych, jest więc przyjazna dla środowiska.

Regularne czyszczenie to podstawa

Im dłużej zwleka się z umyciem okien, tym trudniej będzie to zrobić. Warstwa brudu staje się bowiem coraz grubsza. Mowa tu zwłaszcza o szybach, jakie znajdują się w bliskiej okolicy ruchliwych ulic oraz placów budowy. Niektórzy decydują się na porządki jedynie w okolicach Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia. Warto jednak myć okna przynajmniej 4 razy w roku, dzięki czemu będzie to dużo łatwiejsze i szybsze.