Dobór kleju w zależności od miejsca pracy

Budowanie nie jest sprawą łatwą i przyjemną. Wie to każdy inwestor, który borykał się podczas realizacji tak dużego projektu, jakim jest budowa, z nawet najmniejszymi problemami, które dotyczyły, chociażby doboru odpowiedniego rodzaju kleju do danych pomieszczeń.
Czy faktycznie jest to tak trudne? W końcu klej sopro ma po prostu trzymać płytkę i nic więcej. Okazuje się jednak, że faktycznie jest to nieco skomplikowane zagadnienie.

Klej zewnętrzny

klej sopro

Główny problem, który napotykają inwestorzy, to dobranie odpowiedniego kleju do płytek, które będą pracowały na zewnątrz. Chodzi tu np. o płytki tarasowe, które klejone są zwykłym wewnętrznym klejem, co szybko doprowadza do ich poluzowania się, a nawet całkowitego odpadnięcia.
Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedz na to pytanie, jest prosta: zwyczajnie nie dostosowano kleju do warunków atmosferycznych. A przecież poza domem działa na niego wilgoć, zmienna temperatura i oczywiście różne nasłonecznienie. Wszystko to ma wpływ na to, jak dany klej pracuje.

Klej sopro wewnętrzny

Myli się jednak ten, kto sądzi, że dobór kleju do domu to łatwiejsze zadanie. We wnętrzu również może dochodzić np. do ogromnych wahań temperatury, jednak ich źródłem nie będzie słońce, a ogrzewanie podłogowe. Pamiętać również należy o tym, że zawsze na podłogę coś może zostać wylane.
Jak zatem widać, nawet w tak wydawać by się mogło stabilnym środowisku, jak wnętrze domu, może dojść do nagłych zmian panujących warunków.